Tak jako série fotek promítaná v dřevěné krabičce s otvory i místní dědictví může být představeno z různých perspektiv.

Reference

Digitálními příběhy, interpretací technických a technologických informací za pomoci multimediálních nástrojů se zabývám přes 10 let. 

Vytvořil jsem stovky digitálních příběhů pro řadu muzejních expozic a 5 let se zaměřuji i na interpretaci a prezentaci inovací, patentů či Podnikatelských záměrů. V té době jsem přednášel DigitalStorytelling  a Pitching na jedno až dvoudenních seminářích po celé ČR, či na Slovensku.

S rozvojem technologie 3D tisku byl jen krok ke zhmotnění digitálních vizualizací v počítači do reálného světa. Ať jde o repliky sbírkových předmětů a exponátů, nebo o prototypy inovací (prototyping).

V roce 2013 jsem přednášel Digitalstorytelling a pitching metodou Orena Klaffa S.T.R.O.N.G. studentům I. ročníku ekonomické fakulty Jihočeské Univerzity.

Na základě této zkušenosti jsem si uvědomil, že je velmi neefektivní přednášet někomu o pitchingu, či jak si může vytvořit vlastní digitální příběh, když jeho Podnikatelská Idea stojí na vodě. Když takovýto začínající podnikatel nezná potřeby svých ideálních zákazníků - Avatarů

Když neví, jestli je o jeho produkt zájem a jestli je někdo vůbec ochoten ho za vykalkulované ceny koupit (marketingová a ekonomická udržitelnost).

Proto jsem v tomto roce (2014) rozšířil své portfolio i o téma "Promyšleného podnikání" , kde se všechny tyto přístupy začínající podnikatelé učí.

Metoda promyšleného podnikání je souhrn vícero přístupů a metod (  Design Thinking for Business Innovation,  CANVAS, Developing Innovative Ideas, Business Strategy apod.) Výhodou tohoto přístupu je, že začínající podnikatel do přípravy Podnikatelského záměru nevkládá ani korunu (jen svůj čas a energii), dokud nemá otestovanou výše zmíněnou marketingovou a ekonomickou udržitelnost podle hesla:

"Nejprve prodej, potom vyrob".

K tomu jsem od roku 2013 - až dodnes absolvoval  na různých univerzitách v USA v rámci projektu Coursera řadu on-line kurzů, které se těchto tématů týkají:

Specialization in 3D printing - 3D printing Software
Specialization in 3D printing - Application
Specialization in 3D printing - Revolution
Entrepreneurship: Launching an Innovative Business
Entrepreneurship Capstone
Developing Innovative Ideas for New Companies: The First Step to Entrepreneurship
Innovation for Entrepreneurs: From Idea to Marketplace
New Venture Finance: Startup Funding for Entrepreneurs New Venture Finance: Startup Funding for Entrepreneurs

Certifikat o kurzu Human Centred Design Design produktů z pohledu zákazníků (Human Centred Design)
Certifikat o Marketing v Digitálním světě Marketing v Digitálním světě

Certifikat o kurzu Gamefikace Gamification
Certifikat o kurzu řecké a římské mytologie Greek and Roman Mythology
E-learning and Digital Cultures
Online Games: Literature, New Media, and Narrative
Powerful Tools for Teaching and Learning: Digital Storytelling
New Models of Business in Society
Foundations of Business Strategy
Creativity, Innovation, and Change
Design Thinking for Business Innovation
Fundamentals of Digital Image and Video Processing
What's Your Big Idea?

První seminář v Promyšleném podnikání proběhl od března do června 2014 pro začínající podnikatele v Č. Budějovicích ve spolupráci co-workingovým centrem. Těm mladým podnikatelům, kteří chtěli a podle mého měli nadějný podnikatelský záměr, jsem začal dělat Mentora.

Nejdéle to vydrželo Jakubovi Cíglovi z Blatné. Chce založit sociální firmu a pomáhat absolventům škol v oboru v IT získat praxi, aby se mohli ucházet o svoji první práci. Typický příklad Vědomého kapitalismu (Conscious Capitalism)

Aby mohl být projekt ekonomicky udržitelný, chceme ho postavit podle Stakeholderovského konceptu (Stakeholder Entrepreneurship) bude potřeba vytvořit určité prostředí - dokonce si myslím, že podle těchto principů, je zde šance na zcela nový druh podnikání - Modrý oceán a už nyní projekt cílí na větší počet oborů.

V roce 2011 - 2012 jsem se zajišťoval vývoj "Multimediální internetovou aukci patentů MIREDA pro naši firmu R2S, s.r.o. Pro prezentaci jednotlivých patentů jsem vytvářel digitální příběhy.

(více uvidíte na www.aukce.digitalstorytelling.cz).

Pro pokračování se musíte přihlásit

Vyhledávání

Přihlášení čtenáře

E-mail:
Heslo:

Radek Novotný
a DigitalStoryTelling

Radek Novotný Radek Novotný je podnikatel, konzultant, vědec a školitel. Již 10 let pomáhá obcím a neziskovým organizacím i soukromým osobám prezentovat místní dědictví formou digitálních příběhů a videí na multimediálních zařízeních.

Radek Novotný
novotny@digitalstorytelling.cz