Tak jako série fotek promítaná v dřevěné krabičce s otvory i místní dědictví může být představeno z různých perspektiv.

Promyšlené podnikání

V rce 2013-2014 jsem učil studenty II. ročníku ekonomické fakulty, jak mají za pomoci Digitálního Storytelingu vysvětlit svůj podnikatelský záměr zákazníkům, investorovi či obchodnímu partnerovi a jaké argumenty při pitchingu (přesvědčování) použít.

Většina podnikatelských nápadů by se dala pracovně popsat Syndromem Elvise Presleyho.


Je více způsobů, jak začít podnikat, jak vstoupit se svým produktem, či službou na trh, ale za svoji téměř 10tiletou poradenskou činnost v cestovním ruchu, jsem se nesetkal s přístupem, který by na začátku nestál spoustu peněz s tím, že začínající podnikatel pouze tušil (věřil), že by o jeho produkt měl někdo mít zájem a vůbec neřešil, jak ho k zákazníkům dostane.

Možná je to z důvodu finanční krize, anebo stále v Američanech přežívá víra v „americký sen“, ale možná je to kombinace obojího.

Neboť v současné době se v USA stále více prosazuje metoda já ji názývám „Promyšleného podnikání“ (Design Thinking in Business, Developing Innovative Ideas, Innovative Business Strategy apod.).

Všechny jsou založené na struktuře CANVAS a jsou skvělé tím, že dokud nemáme ověřeno, že máme marketingově zajímavý a ekonomicky udržitelný produkt, nestojí nás tvorba Podnikatelského záměru téměř nic.Máme představu, v jakém byznysu chceme podnikat, máme představu o potenciálním zákazníkovi, který má své potřeby a přání. Chceme mu nabídnout produkt, či službu, která jeho potřeby či přání pokryje a myslíme si, že naše nabídka je lepší než má konkurence.

A přes tyto jednotlivé fáze hypotézy podnikatelského nápadu si musíme projít.

Pokud chcete vědět jak, prohlédněte si moje videozáznamy ze semináře Promyšleného podnikání v tomto menu.

Vyhledávání

Přihlášení čtenáře

E-mail:
Heslo:

Radek Novotný
a DigitalStoryTelling

Radek Novotný Radek Novotný je podnikatel, konzultant, vědec a školitel. Již 10 let pomáhá obcím a neziskovým organizacím i soukromým osobám prezentovat místní dědictví formou digitálních příběhů a videí na multimediálních zařízeních.

Radek Novotný
novotny@digitalstorytelling.cz